Hlavní strana Historie  Fotografie Rozhledna Akce


Rozhledna na Krkavci

Aktuální informace o otevírací době
jsou k dispozici na facebooku

Při nepříznivém počasí zavřeno
 

Telefon: 777 143 619
Mail: krkavec.ledce@seznam.cz

 


Od května 2016 jsou v prodeji nové turistické vizitky Rozhledna Krkavec CZ-857, Kolomazná pec CZ-1242, turistické deníky, pohlednice ze sběratelské edice Fukal a další

*

Jak se na Krkavec dostat?

Rozhledna na Krkavci je zajímavým turistickým cílem. Leží ve výšce 504 metrů nad mořem, nedaleko od Plzně uprostřed lesů, v dosahu sídlišť Bolevec, Košutka a Lochotín, nedaleko od Chotíkova, Ledců a Příšova.


Rozhledna a budova na Krkavci (prosinec 2012)

Z jejích obou ochozů je nádherný výhled na Plzeňskou kotlinu, Šumavu, Krušné hory. K objektu patří sousedící soukromé pozemky, kde je možné pohodlně parkovat.

*

Krkavec leží na křižovatce turistických tras. Červené z Plzně-Košutky (konečná tramvaje) na Krkavec, červené z Horní Břízy na Krkavec a červené z Chotíkova na Krkavec, žluté z Chotíkova přes Krkavec do Třemošné (k železniční zastávce), zelené z Plzně-Košutky (konečná tramvaje) přes Krkavec do Ledců a Kaznějova a modré z Plzně-Košutky (konečná tramvaje) přes Krkavec do Třemošné (k železniční zastávce) přes Záluží.

Pro cyklisty je Krkavec přístupný po krátké odbočce z cyklotras 35 a 2151 (Třemošná - Ledce).

Na Krkavec vede značená místní komunikace, odbočující ze silnice číslo 35 z Plzně do Ledců. Odbočka je na vrcholu stoupání vlevo a je označena hnědou informační značkou "Krkavec". Komunikace má od konce roku 2012 zcela nový asfaltový povrch. 

Komunikace je vhodná pro pěší, cyklisty a také pro motoristy. Parkování je pro návštěvníky rozhledny zajištěno na soukromém pozemku v areálu rozhledny.

 

Detailní poloha
Kudy na Krkavec?