Po stopách Josefa Skupy

Po stopách Josefa Skupy

Šifrovací hra pro děti od Felixe

 

Zveme mladé šifrátory mezi 8 a 12 lety k účasti na rodinné šifrovačce na kraji Plzeň.

Druhý ročník šifrovací hry pro děti vydá PO STOPÁCH JOSEFA SKUPY.

Přihlašte  svůj rodinný tým do hry a užijte si den při společném řešení šifer. Doporučený věk pro hlavního šifrátora je 8 až 12 let, ale může být i mladší či starší a podle toho jim při hře dospělí mohou více či méně pomáhat. Hlavních šifrátorů může být samozřejmě v rodinném týmu více. Důležití jsou i pomocní šifrátoři, kterým bylo více než 18 let a po celou hru budou za mladé šifrátory zodpovídat. Hry se mohou účastnit i jiné týmy, např. mohou tvořit děti z oddílu a jejich dospělí vedoucí. Tým může mít nejvíce 6 členů (samozřejmě početné rodiny se mohou domlouvat na výjimkách). Přihlášku najdete dole na stránce, ale na mobilu je jednodušší si ji otevřít zde.

Hra je nesoutěžní, jde o to, aby jste si ji užili, něco se dozvěděli a při tom potrénovali šedé mozkové buňky i týmovou spolupráci. Pokud vyřešíte všechny šifry a dorazíte do cíle v určeném čase, můžete dát svou herní kartu s vyřešeným heslem do slosování a získat tak nějakou z cen. Při hře lze využít systém nápověd. 

K řešení šifer nebudete potřebovat internet ani mobil. Na začátku hry dostane každý tým startovní obálku s šifrovacími pomůckami, abyste nemuseli hledat v mobilu ani morseovku. Z domova si přineste tužky/propisky, nůžky, špendlík (nebo jehlu), můžete přibrat i podložku, na které se vám bude dobře psát, papír na pomocné poznámky. Některé šifry se ještě dále, takže konečný seznam pomůcek dostanete před hrou e-mailem.

REGISTRACE a pak START

  •  17. září 2022 v 9:00  na severním okraji Plzně (dostupné MHD), přesné místo startu se dozvíte před hrou.

TRASA

  • Při registraci v místě startu přesnou trasu hry i najít po cestě šifry, příp. Pomocníka. Čeká vás více než 10 stanovišť se šiframi na cca 5 km dlouhé trase. Ani letos nebude chybět speciální hudební šifra, nově chystáme překvapení mladého elektrotechnika nebo papírovou Enigmu. Trasa bude zároveň přírodní galerie výtvarných děl dětí z členských spolků Plzeňské krajské rady dětí a mládeže ze  Skupovky  – téma výstavy jak jinak než “Josef Skupa”.

CÍL

  • 17. září 2022 v časných odpoledních hodinách  u rozhledny  Krkavec , kde je možné občerstvení, rozhlédnout se do kraje a poslechnout si koncert hudební kapely NO MAUCTA!

PŘIHLÁŠKA a PLATBA

Přihlášku vyplňuje dospělého zástupce týmu a kontaktní údaje jsou na něm. Do vyplněného e-mailu dostanete před hrou další informace. Váš tým bude zapsán mezi účastníky po přijetí účastnického příspěvku na účet Felixe.

Účastnický příspěvěk za rodinný tým je 400 Kč. Výtěžek z této akce použije Felix na provoz  Felixova turistického klubu  pro lidi s mentálním postižením a duševním onemocněním z Plzně a okolí.

  • účastnický příspěvěk za jeden rodinný tým je  400 Kč
  • běžný účet spolku Felix vedený u Fio banky, as:  2600090432/2010
  • VS:  17092022
  • zpráva pro příjemce:  název vašeho týmu