Galerie

V červenci 2022 u nás probíhal historicky první příměstský tábor.

Pořádala ho Blanka a Terka z Arteterapie Plzeň. Ve fotogalerii a na videa z jednotlivých dnů se nyní můžete podívat. 

Arteterapie Plzeň na Krkavci

Pojďte s námi projít červenou trasu z Košutky na Krkavec.

Na Krkavec vedou hned čtyři turistické trasy. Nejkratší trasa je červená a vede z konečné tramvaje na Košutce kolem přírodní rezervace Petrovka do Chotíkova.

Proměny Krkavce v průběhu roku, podívejte se s námi.

Ve videu jsme pro vás připravili pár záběrů rozhledny, tak jak šel čas od 7/2021 do 7/2022. Líbí se vám? Sledujte naše stránky, ať víte, co se u nás nového chystá a zajděte. Třeba na pokec.

Podívejte se na krátké video, jak se okolí Krkavce za rok změnilo.

V červenci 2021 jsme si dali za úkol zrenovovat malý domeček, ve kterém se dříve chovaly kozy, ovce a snad i koně. V současné době je tam občerstvení a půjčovna kol. Podívejte se, jak se nám to povedlo.

Zveme vás na prohlídku okolí z naší rozhledny.

Můžete se pokochat výhledy na  Plzeňskou kotlinu a Šumavu, krásně je i podstatná část Českého lesa, bavorské pohoří Hoher Bogen, malá část Tepelské vrchoviny, Brdy, Švihovská vrchovina a západní část Křivoklátské vrchoviny (konkrétně Radečská vrchovina).

1. ročník svátku Dia de los Muertos u nás proběhl 30. 10. 2021.

Jedná se o dušičky inspirované latinskou Amerikou – Mexikem, kde je přístup ke smrti takový nějaký veselejší. Věří se, že právě v tento den můžete potkat své milované, protože přicházejí zpět na zemi. V tomto svátku se tančí, vzpomínám se na všechny blízké. Pořádal MAD BBG.

Pravidelně se u nás pořádají běžecké akce.

Sledujte náš Facebook a Aktuality, kde se vždy včas dozvíte, kde, kam a odkud se poběží. A nebo přijďte jen jako divák, i to stojí za to. 

První zrenovovaná místnost.

V průběhu podzimu 2021 došlo k několika velkým změnám a akcím, které se odehrály na Krkavci. Největší ze změn je otevření první zrekonstruované místnosti.

Pojďte se podívat, jak to u nás vypadalo v roce 2021.

Na Krkavec snadno dojdete či dojedete krásnou přírodou po některých z turistických nebo cyklistických stezek. Pak už zbývá jen užít si výhled z rozhledny a/nebo posedět u našeho občerstvení s milou obsluhou.

Víte, že na Krkavec vedou hned čtyři turistické trasy? 

Nejkratší trasa je červená a vede z konečné tramvaje na Košutce kolem přírodní rezervace Petrovka do Chotíkova…

Na vyhlídkovou věž si  Krkavec musel počkat až do roku 1901.

Ale již v minulosti přitahoval turisty, kteří se z jeho vrcholu chtěli rozhlédnout do okolí. Tento zájem vyústil již v roce 1893 ve zhotovení plánů na stavbu dřevěné rozhledny…